O mnie

Nazywam się Jola Szymańska.

Jestem youtuberką i dziennikarką. Mieszkam w Krakowie.

Piszę i nagrywam, bo wierzę w życie bez szufladek dla wierzących i niewierzących. W myślenie. W dialog. W luz. W Boga. I w poczucie humoru :)

Latem 2013 roku założyłam bloga „Hipster Katoliczka”. Dosyć szalona nazwa sprawiła, że w ciągu kilku miesięcy zrobiło się o nim głośno, nie pozostało mi więc nic innego jak łączyć go ze studiami i pracą. W 2015 roku ukończyłam prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim (czy było warto, tłumaczę w tym filmiku), ale nie poszłam dalej prawniczą drogą. Niedługo po obronie zaczęłam pracować jako specjalista ds. public relations.

Od dwóch lat jestem publicystką portalu Aleteia.pl, na którym dwa razy w tygodniu publikowane są moje felietony, wywiady i artykuły.

Prowadzę też swój kanał YouTube i staram się aktualizować tę stronę, która od jakiegoś czasu nazywa się jolaszymanska.pl. Wciąż całkiem sporo tu moich tekstów, a przecież od nich wszystko się zaczęło ;-)

 

MEDIA O BLOGU >>

MÓJ KANAŁ YOUTUBE >>

 

Ten blog nie istniałby i nie mógłby się rozwijać, gdyby nie ludzie, na których mogę liczyć.

Chcę podziękować szczególnie trzem z nich:

krakowskie-centrum-przetwarzania-danych

Łukasz Chrustek, Krakowskie Centrum Przetwarzania Danych

Kiedy z powodu ruchu na stronie groziła mi eksmisja z serwera, Łukasz zaoferował mi miejsce u siebie. Dzięki niemu blog nie zniknął z internetu, przetrzymał kilka internetowych burz, a ja nie muszę się już bać :-)

 

zrzut-ekranu-2016-12-27-o-13-12-00

Rafał Gelzok, HARTWORK

Zdolny i wszechstronny informatyk. Bez niego ta strona by nie powstała. Cierpliwie pomaga mi przy wszystkich programistycznych sprawach, o których nie mam pojęcia. Znosi wszelkie pytania i potrafi załatwić rzeczy, które wydają się niemożliwe.

 

naprawa-ekspresow

Piotr Waloszek, Naprawa ekspresów

Biznesmen o wielkim sercu. Dzięki niemu w kryzysowym momencie miałam na czym pracować. Dzięki niemu też wiem, gdzie uderzać w razie awarii drugiej najważniejszej po komputerze maszyny w historii ludzkości – ekspresu do kawy ;-)

 

Fot. Anna Nycz