wideo

Czy tęcza mnie obraża?

9 maja 2019

Takie jest moje zdanie w sprawie „Tęczowej Matki Boskiej”, czyli ilustracji Elżbiety Podleśnej, rozwieszonej w Płocku. A co Wy na ten temat myślicie?

W FILMIE POLECAM WYWIADY:

_______________________

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnych moich filmów, zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Jeżeli  chcecie też, żeby nie ominął Was żaden filmik, kliknijcie grafikę dzwoneczka – obok „subskrybuj”.

Pomożecie mi ogromnie, dodając napisy do filmów. Pod wybranym filmem wystarczy kliknąć trzy kropki z prawej strony i wybrać „Dodaj tłumaczenie”. W imieniu moich głuchych i niedosłyszących widzów, bardzo Wam dziękuję!

Zobacz inne wpisy

5 komentarzy

 • Reply KOCIAQ 11 maja 2019 at 17:25

  Jolu,mam takie pytanie-czy poza duszpasterstwami akademickimi i rodzin istnieją tego typu grupy dla młodych dorosłych? Przyznam,że przegapiłam wyżej wymienione na studiach i teraz mam nieco żal. Z góry dziękuję za odp.

  • Reply Krzysztof 22 maja 2019 at 01:26

   Oczywiście że są :)

   Są duszpasterstwa postakademickie.

   Nie wiem jak w innych lokalizacjach, wiem że w Warszawie takie grupy są m.in. u Dominikanów (zarówno na Służewie jaki na Freta), a także u Jezuitów na Rakowieckiej …

 • Reply Michał 10 maja 2019 at 22:19

  Do twojego przemyślenia: Dwóch łotrów umierało przy Jezusie na krzyżu obydwoje tak jak stwierdziłaś w beznadziejnej sytuacji obydwu chce Jezus dać miłosierdzie i czeka na ich reakcje, jeden uznał swoją małość i to, że źle postąpił, jego serce skruszalo, drugiego poniosła pycha, i brak refleksji nad tym co zrobił. Dwóch uczniów zdradziło Jezusa – obydwoje w fatalnej sytuacji i obydwu kochał Jezus – jeden nie umierzył w miłosierdzie, drugi uwierzył w miłosierdzie, w końcu mamy dziś wielu ludzi o orientacji homoseksualne tak różni od siebie ze nie wolno ich spychac do jednego wora jedni akceptujący to co napisane w Piśmie Św – wiele jest też swiadec wyleczenia się z tej orientacji, a drudzy uważający, że oni są ponad Pismem św. Które mówi Rz 1,26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

  I oczywiście zgadzam się z tobą kochamy ich bo puki żyją póty są gotowi doświadczyć odkupienia poprzez dzieło Jezusa Chrystusa ale nie róbmy również tego przed czym Jezus ostrzegał i nie wmawiajmy na siłę tym co żyją zgodnie z naturą, że to jest ok bo jest także napisane Idź z miłością brata upomnij. Nie gorszmy tych co mają orientację zgodna z naturą i nie oswajajmy dzieci poprzez obrazki tęczy z rzeczami, które jak tłumaczy pismo Święte Rz 1, 25 są następstwem pewnego odstępstwa od Boga. Jezus powiedział co grozi temu co gorszy tego jednego z najmniejszych…kamien młynski lepiej mu zawiązać u szyi. I to nie jest oczywiście zaś jakiś wyrzut w stosunku do tych co tak postąpili, na nich też Jezus czeka. Ale po to jest upomnienie aby się zreflektowali.

  Bo był już jeden taki co eksperymentował z teza, że skoro nie zasluzymy na zbawienie, tylko mamy je od Jezusa to można wszystko robić co się w życiu podoba Martin Luter King nazywał się, a film Historyczny Grzegorza Browna Luter i Rewolucję Protenstanckie jasno wskazujalą, jak wiarą w odkupienie ale bez uczynków to równina pochyla. Bo istotą każdej spowiedzi jest, żal za grzechy i postanowienie poprawy, a nie postanowienie trwania z tym.o czym mówi nam sam Apostoł Paweł licząc że po co się poprawić skoro mamy odkupienie.

 • Reply Bartek 9 maja 2019 at 23:41

  Żałosne, żałosne i nie ma związku z katolicyzmem.

 • Reply Grin 9 maja 2019 at 14:07

  Amen.

 • Napisz coś od siebie