wideo

CZYSTOŚĆ a hipokryzja. Jak poradziła z tym sobie Miriam?

21 kwietnia 2018

Dlaczego Maryja nikomu się się nie tłumaczyła? Czy ciąża przed ślubem to koniec świata? I jak radzić sobie z odrzuceniem?

Przed Wami mój piąty filmik o Miriam na kanale o. Adama Szustaka:

Wszystkie moje miriamowe filmy znajdziecie pod tym linkiem. Do zobaczenia! :-)

Zobacz inne wpisy

6 komentarzy

 • Reply Natalia 2 maja 2018 at 22:11

  Osoba, która jest w ciąży przed ślubem po prostu złamała zasady czystości. Jeśli kogoś poniosło to trzeba było myśleć przed pójściem do łóżka. Każdy ma rozum a nie tylko popęd. To że dziewczyna zaszła w ciążę to nie z powietrza. Dojrzała wiara to podjęcie decyzji o czystości.

  • Reply Jola Szymańska 2 maja 2018 at 22:31

   Gdyby życie było tak proste :))) No cóż, nie grzeszylibyśmy w ogóle!

 • Reply Madelaine 1 maja 2018 at 22:37

  Jolu, bardzo mądry film. Wiesz, byłam (jestem), w sytuacji, o której mówisz. Kilka lat temu zaszłam w ciążę z mężczyzną, z którym nie planowałam przyszłości. Urodziłam dziecko i otoczyłam je miłością. Dbałam o nie już od chwili, kiedy dowiedziałam się, że jest w moim brzuchu. Mimo, że wiedziałam, że wpakowałam się w bardzo trudną sytuację, i że będę samotną matką. Pewnie wiele kobiet albo przynajmniej część, usunęłaby taką ciążę. A ja postanowiłam dbać o dziecko, kochać je, urodzić i wychować z miłością.
  Nawet nie wiesz, ile tych „wspaniałych”, „idealnych” katolików i katoliczek z najbliższej rodziny dało mi odczuć swoją pogardę na wieść o mojej ciąży. Ci biegający co niedzielę do kościółka i oczywiście do Komunii, traktowali mnie-kobietę w ciąży jakbym była przynajmniej jakąś morderczynią, potworem, chorą na trąd, czy nie wiem kim jeszcze, a nie kobietą, która nosi w sobie nowe życie, kocha to życie, i o nie dba.
  Potworność. Bardzo wiele się nacierpiałam od tych ludzi, którzy powinni być bliscy i wspierać.
  I doświadczyłam tego, będąc mieszkanką dużego miasta, obracając się w środowisku ludzi wykształconych. No i oczywiście wierzących. Przynajmniej w teorii.
  Dziękuję Ci za ten film, za mądrość i za wrażliwość. Lubię Cię oglądać i czytać.

  • Reply Jola Szymańska 2 maja 2018 at 22:34

   Madelaine, jesteś niesamowita że to wytrzymałaś i wytrzymujesz. Co za ludzie, to po prostu prymitywne. Dużo dobra Ci życzę i nadziei, i sił do ludzkiej pychy – na szczęście jest Ktoś ponad nią :) Uściski!

 • Reply Mila 23 kwietnia 2018 at 19:44

  Jolu, to tak bardzo współgra z tym czym się właśnie kieruję obecnie w swoim życiu! Ktoś nareszcie o tym powiedział! Dziękuję:)

 • Napisz coś od siebie