wideo

Gosia Hutek o jazzie i Maryi

5 października 2015

Na scenie promieniała. Ludzie, którzy robią to, co kochają, zazwyczaj promienieją. Wstydziłam się podejść z gratulacjami, ale dźwięki, które w marcu wypełniły krakowski Kamieniołom, dotknęły mnie. Czule. Domowo. I mrugnęły okiem.

Królowa Spotify

Ale wątpliwości co do tego, że  m u s z ę  ją poznać, nie miałam od kiedy podczas stażu w poważanej instytucji, zajmującej się ochroną praw autorskich, dowiedziałam się o Spotify. „Grounded In Love” było jedną z pierwszych zapisanych na moim profilu płyt. Jej piosenka tytułowa króluje tam do dziś.

Do czego może sprowokować płyta „Grounded In Love”? Ostrzegam >>

Improwizowany Ukochany

Choć tak naprawdę intryga zaczęła się dużo wcześniej. I dużo bardziej romantycznie. – Cicho! Ukochany mój! Oto on! Oto nadchodzi! – o, właśnie tak. Wiosną 2013 roku. Próbowałam wówczas uwierzyć, że Bóg mnie kocha, i – odnosząc na tym polu pełne brawury i względnie trwałe sukcesy – usłyszałam kontrabas. Zaraz po nim głos. Aż w końcu przypomniałam sobie, po co jest improwizacja (a jest po to, żeby człowiek mógł latać).

Gosia w Zakochanym Skazańcu – rekolekcjach o. Adama Szustaka >>

Made in sierpień

W końcu… napisałam. Był lipiec. Żar lał się z nieba. Okazało się, że Gosia lada dzień znów zjawi się w Krakowie, zobaczę ją poza sceną, porozmawiamy. I stało się. Przydreptałam, przedstawiłam się. Dostałam uśmiech i medalik z Maryją. Niestety montaż był dosyć bezpański. We wrześniu trzeba już było wyciąć z niego brawa dla kapucynów, którzy w Serpelicach nad Bugiem robią dobre rzeczy. Bo robią je w sierpniu. Ale mimo to musicie wiedzieć, że każda z nas ma za sobą duchowe rewolucje made in Golgota Młodych.

Cóż, zanim nagranie stało się gotowym filmem, zdążyłyśmy zjeść wspólnie kilka obiadów na Golgocie Młodych i zaprosić się do znajomych na Facebooku. A dziś wreszcie mogę zaprosić do naszych rozmów Was! Siadajcie, jedzcie, pijcie (można siorbać). Bądźcie. I czujcie się jak u siebie w Domu.

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  • Reply maniek 6 października 2015 at 08:07

    Ach ta Gosia :)

  • Napisz coś od siebie