kultura

Koniec wymówek

9 października 2014

Jeszcze chyba nie wspominałam tutaj o Fundacji MALAK. Od początku związana z o. Adamem Szustakiem, prowadzi sklep ze świetnymi produktami, działa charytatywnie i organizuje wyjątkowe rekolekcje.

Zacznijmy od zakupów ;) W ich sklepie możecie kupić nie tylko płyty z nagraniami konferencji o. Adama Szustaka czy najwspanialszą na całym jazzowym świecie płytę Małgosi Hutek. Znajdziecie tam także fajne koszulki, torby, kolorowe różańce-bransoletki i inne katogadżety, z którymi raźniej, milej, wspanialej, bliżej, piękniej…

Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie zachwyciła się formą w jakiej Fundacja MALAK się przedstawia. Profesjonalnie, lekko, prawdziwie. Śliczne zdjęcia i świetne grafiki. A wiecie, co jest najlepsze? To wszystko nie kończy się na designie, marketingu ani na ekonomii. Fundacja poprzez działalność sklepu stara się zdobyć środki na inne swoje inicjatywy (jak m.in. charytatywne akcje „Czym mogę służyć”). Poza tym, organizuje szereg wyjątkowych spotkań.

KOSZULKA / www.sklepmalak.pl

Odwiedzając stronę Fundacji zobaczycie, że to oni są organizatorami Weekendów Pełnych Łaski, które od dwóch lat odbywają się na Górze Świętej Anny. Zapakowane po brzegi autokary młodych ludzi świadczą same za siebie – to niesamowity czas i miejsce. Wiem, bo byłam :) Atmosfera sielska i anielska, duuuuuuużo pysznych ciastek, zwariowani ludzie, świetna muzyka, Słowo i Miłość. Najbliższy WPŁ odbędzie się w grudniu, szykujcie się!

TORBA EKO / www.sklepmalak.pl

Dla krakusów oferta jest trochę szersza. Fundacja zaprasza na Wieczory Pełne Łaski, które także prowadzi o. Szustak. Najbliższy odbędzie się już 18 października (sobota) w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej.

Coś, co mnie osobiście bardzo zainteresowało to organizowane przez Fundację MALAK warsztaty psychologiczne według Słowa Bożego ŻYJ PO BOŻEMU. Też będą odbywały się w Krakowie i są płatne (6 spotkań = 180zł) ale zapowiadają się bardzo ciekawie. Jeżeli macie bałagan w głowie, szereg wątpliwość, bagaż zniechęceń i poczucie bezsensu… ruszcie się może właśnie tam?

Na koniec jeszcze jedna propozycja Fundacji – Rekolekcje o zranieniach seksualnych, prowadzone przez o. Szustaka. Mam wrażenie, że ten temat często się w Kościele przemilcza. Mówi się raczej o czystości przedmałżeńskiej i różnych „dziewiczych” problemach. Jeżeli Twój ból jest dużo trudniejszy, jeżeli ktoś Cię skrzywdził i masz już dość łez i poczucia wstydu… te rekolekcje są dla Ciebie. Najbliższe odbędą się w połowie listopada.

Naklejki „PACHNIDŁA” na laptopa i nie tylko / www.sklepmalak.pl

Dodam jeszcze tylko, że jest możliwe zapakowanie naszego zakupu jako prezentu (za dopłatą 6zł).

Od dawna kibicuję Fundacji MALAK, bo robią na prawdę Dobrą robotę. M.in. dzięki nim coraz mniej mamy wymówek w stylu: nic się nie dzieje, nie ma gdzie, obciach, po co. Dzieje się, trzeba tylko ruszyć cztery litery i – co trudniejsze – nie zwalać wszystkiego na brak czasu. Dla Miłości i spotkań z Panem Bogiem zawsze mamy czas, choć nie zawsze mieć go chcemy.

Ruszajcie się, żyjcie, chwalcie! Do zobaczenia gdzieś w duchowych rozjazdach!

Zobacz inne wpisy

5 komentarzy

 • Reply polonistka 14 września 2015 at 21:33

  ładnie, pięknie, ślicznie, ad maiorem dei gloriam, ale bransoletki przez „s” :)

 • Reply t. 17 października 2014 at 12:59

  No to w takim razie pełna zgoda, szkoda tylko że organizator o tym nigdzie nie wspomina.

 • Reply t. 11 października 2014 at 12:37

  rekolekcje o zranieniach mogą być dla tych ludzi krzywdą a nie pomocą – w tym sensie, że tu potrzeba czegoś wiecej niż modlitwy i taka pomoc może bardziej rozgrzebać niż poskładać do kupy.
  uważałabym – bo nie wiadomo jak bardzo poranieni ludzie tam jadą – na pewno potrzeba im indywidualnej długoterminowej opieki wykwalifikowanej osoby do przepracowania a nie zamodlenia problemu. może to komuś pomóc, ale jednocześnie może być to bardzo bardzo niebezpieczne.

  • Reply Jola Szymańska 13 października 2014 at 19:31

   t.!
   Myślałam, że to oczywiste. Psycholog w takiej sytuacji jest niezbędny. Ale jeżeli ktoś już jest gotowy na rekolekcje, przepracował swoją tragedię, one mogą mu pomóc iść dalej.

  Napisz coś od siebie