dusza

Poszukiwana

18 sierpnia 2013

Czasem przypomina mi się pewna dziewczyna.

Była bardzo radosna i roześmiana, miała milion pomysłów, dużo pisała. Lubiła rozśmieszać ludzi, pokazywać im, jak życie jest piękne i radosne, jak małe rzeczy mogą zmienić chwilę zwykłą w moment cudowny. Latała nad ziemią, nosiła złoty sweter, perły i uśmiech. Gdy kochała, wierzyła. Gdy cierpiała, ufała. Nad nią wciąż wschodziło słońce, oplecione różowo-brzoskwiniowym niebem.

Cieszyli ją ludzie – mali i duzi, prości i pokręceni, spokojni i szaleni. Ciągle była „w trakcie”… malowała, kręciła filmy, piekła komuś ciasto, wymyślała i tworzyła. Znajomi dostawali od niej śliczne pocztówki z wierszami Tuwima, napisanymi niespotykaną dziś kaligrafią. Nie miała wątpliwości, że jej historia gdzieś prowadzi – ta była zbyt niezwykła, żeby mogło stać się inaczej.

Pięknie mówiła, włosy spinała w finezyjny kok i miała duże, błękitne oczy, w których można było się przejrzeć jak w lustrze. Miała też swoje sekrety, swoje tajemne ciemności, z których leczyła się blaskiem, pełnego kraterów i szarości, księżyca. Znamienne jednak było to, że nawet największe na świecie tornada nie potrafiły zwiać jej pasji do niekonwencjonalnych wybuchów miłości.

W pewnym momencie, niespodziewanie, słuch po niej zaginął. Nikt nie wie, co się stało i gdzie się podziała. Słyszałam, że podobno owocowe niebo spadło jej na głowę, ale to tylko pogłoski. Szukam jej ze łzami w oczach, wyje mi za nią każda polana, każdy kwiat i każda melodia.

Zobacz inne wpisy

3 komentarze

 • Reply Maria 29 listopada 2015 at 20:20

  Myślałam że piszesz o mnie..
  Jedyna niezgodność to błękitne oczy. Moje są koloru piwnego.
  Dołączam się do poszukiwań.
  Szukajcie a znajdziecie, wierzę że nie wszystko stracone.

 • Reply Antoni 20 sierpnia 2013 at 01:08

  A może już nie jest „w trakcie”? Może wszelkie te jej miłe, acz małe radości przeminęły? A zastąpiły je większe? Może miast patrzyć w owocowe niebo, już te owoce kosztuje? Tam poszukaj :-)

 • Reply Anna 18 sierpnia 2013 at 19:08

  szukam jej i szukam a w sercu drogi odnaleźć nie mogę..

 • Napisz coś od siebie