wideo

„Małe kobietki” – co warto wiedzieć przed obejrzeniem filmu

4 lutego 2020

Oglądaliście już „Małe kobietki”? Nawet jeśli nie, w moim filmie nie ma spojlerów. Jest za to kilka informacji, z którymi może się Wam oglądać ciut wygodniej.

Najnowszy film Grety Gerwig to kolejna ekranizacja kultowej, dziewczyńskiej powieści Louisy May Alcott. Dziś nie czyta się jej łatwo, bo od premiery w 1868 roku sporo w sytuacji i życiu codziennym kobiet się zmieniło. Aranżowane małżeństwa przestały być normą (przynajmniej w USA i Europie), jesteśmy w stanie same się utrzymywać i coraz rzadziej łudzimy się, że do osiągnięcia szczęścia wystarczy być „cichą” czy „skromną”.

Niemniej, „Małe kobietki” z Saoirse Ronan, Emmą Watson i Meryl Streep w rolach głównych to film, który reinterpretuje historię czterech amerykańskich sióstr na nowo. I wyciąga z niej coś, za czym i dziś możemy zatęsknić.

Na co zwrócić uwagę w tym filmie? Czego warto mieć świadomość? I czy koniecznie trzeba przeczytać „Małe kobietki”? Zapraszam ;)

_______________________

Zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Jeżeli  chcesz, żeby nie ominął Cię żaden filmik, kliknij grafikę dzwoneczka – obok „subskrybuj”.

Pomożesz mi też, dodając napisy do filmów. Pod wybranym filmem wystarczy kliknąć trzy kropki z prawej strony i wybrać „Dodaj tłumaczenie”. W imieniu moich głuchych i niedosłyszących widzów, bardzo dziękuję!

Zobacz inne wpisy

Zostaw komentarz

Napisz coś od siebie