wideo

Co myślę o partii Biedronia? Q&A: wersja społeczno-kościelna

22 lutego 2019

Dziś o lewicowej wizji państwa, partii Roberta Biedronia, o nawracaniu niewierzących, a wszystko zwieńczone cytatem JP2 ;)

Dziś pierwsza część Q&A. Dajcie znać, jak Wy odpowiedzielibyście na te pytania!

Bardzo polecam Wam wspomniany w filmie  wywiad z dr Dariuszem Dańkowskim SJ, wykładowcą katolickiej nauki społecznej, na temat pluralizmu w Kościele katolickim.

_______________________

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnych moich filmów, zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Jeżeli  chcecie też, żeby nie ominął Was żaden filmik, kliknijcie grafikę dzwoneczka – obok „subskrybuj”.

Pomożecie mi też, dodając napisy do tych moich filmów, w których napisów jeszcze nie ma. Pod wybranym filmem wystarczy kliknąć trzy kropki z prawej strony i wybrać „Dodaj tłumaczenie”. W imieniu moich głuchych i niedosłyszących widzów, bardzo Wam dziękuję!

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

 • Reply J. 24 marca 2019 at 21:56

  Kilkoro moich katolickich znajomych ma dla siebie coraz mniej mniejsca w Kościele. Byłby już czas, żeby założyli własny. Parę osób mogłoby to uchronić przed całkowitym porzuceniem wiary.
  Kilkoro innych znajomych zachęcałbym, żeby dołączyli. Bo są empatyczni, otwarci, postępowi, przyjaźni. Czyli nie pasują _mi_ do obrazu Kościoła katolickiego. Albo części jego władz. A to wystarczy. Wspierając Kościół, wspierasz te jego struktury, które najmniej ci odpowiadają.
  Czy Pani też rozważała przejście do całkiem nowego kościoła?
  Zyskałaby Pani lepszą więź ze wspólnotą. A ja, bezbożnik, frajdę z osłabienia Kościoła katolickiego. Ten aparat administracyjny bodaj od 1700 lat gromadzi władzę i majątek. Musi być zwyrodniały.

 • Reply Madelaine 25 lutego 2019 at 22:20

  Jolu, tak miło się Ciebie słucha i ogląda. Pokazujesz mi jasną stronę wiary, czuję się jakoś tak uspokojona, pozytywnie nastawiona do świata i Kościoła, kiedy słucham Twoich wypowiedzi. Ja chyba nasiąkłam wiarą, która czasem bardziej przeraża niż daje nadzieję. Apropos wspólnot, to jako nastolatka miałam bardzo traumatyczne doświadczenia z pewną wspólnotą kościelną, moim zdaniem funkcjonującą jak sekta, i zraziło mnie to na całe życie do wszelkich wspónot kościelnych…

 • Napisz coś od siebie