wideo

Porozmawiajmy o SEKSIE. Na serio :)

31 października 2018

Dziś recenzuję #sexedpl – rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. Ale tak naprawdę mówię o czymś dużo, dużo więcej, niż o tej jednej książce…. :)

Edukacja seksualna to temat rzeka. Bardzo cieszę się, że coraz częściej jest podnoszony.

Jak zawsze, polecam Wam też:

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnych moich filmów, zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Jeżeli  chcecie też, żeby nie ominął Was żaden filmik, kliknijcie grafikę dzwoneczka – obok „subskrybuj”.

Pomożecie mi też, dodając napisy do tych moich filmów, w których napisów jeszcze nie ma. Pod wybranym filmem wystarczy kliknąć trzy kropki z prawej strony i wybrać „Dodaj tłumaczenie”. W imieniu moich głuchych i niedosłyszących widzów, bardzo Wam dziękuję!

Zobacz inne wpisy

4 komentarze

 • Reply J. 1 stycznia 2019 at 11:03

  Nie znam się, nie czytałem, to się wypowiem. Naturalne planowanie rodziny to świetna metoda na poznanie biologii własnego ciała. I niezła metoda planowania rodziny dla młodzieży… tej, która czeka z seksem (waginalnym) do ślubu czy podobnie długo. Taka młodzież jest raczej w mniejszości, przynajmniej Pani tak uważa. Zgadzam się, że Taka Młodzież zasługuje też na porcję pozytywnego przekazu. To wynika z całej dyskusji o wolnym wyborze, świadomej zgodzie itd. Ale to wynikanie nie dla wszystkich będzie oczywiste.

  Jak radzić sobie z npr, kiedy kto ma nieregularny cykl?

  Podobno indeksy Pearla dla mechanicznych i chemicznych metod antyjoncepcji bywają dwa. Dla tych, którzy prawidłowo stosują i dla całej populacji, tak, że wlicza się prezerwatywy zakładane w pijanym widzie i zapomniane tabletki. Nie mam liczb pod ręką. Łatwo zgadnąć, że metodę Roetzera, usłyszałem o niej pierwszy raz w tym filmie, stosują osoby wyjątkowo świadome i uważne. To może wpływać na statystyki.

  Twierdzę, że aborcji nikt nie robi dla przyjemności. A kiedy robi z innych powodów, to dziecku nie można już pomóc. Można pomóc niedoszłej matce. Albo traumatyzować i obwiniać ją jeszcze bardziej niż społeczeństwo to czyni, zwłaszcza w Polsce. Kto chce, żeby aborcji było jak najmniej, niech dba o jak najlepszy dostęp do edukacji seksualnej, oczywiście.

 • Reply Mila 2 listopada 2018 at 07:46

  Jolu, czy byliście na kursie metody Roetzera? Jeśli tak, to gdzie i czy polecacie? Wiem że można w ten sposób „odhaczyć” 2 wizyty w poradni , kiedy się przygotowuje do ślubu, a taki kurs wydaje się być rzetelniejszy.

  • Reply Jola Szymańska 2 listopada 2018 at 18:45

   Poradnia nam wystarczyła :) ale nie wykluczam, może kiedyś wybierzemy się też na kurs. Pozdrowienia :)

  • Reply Weronika 18 stycznia 2019 at 10:36

   Byłam na kursie NPR w Krakowie – parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe (Mistrzejowice) – bardzo polecam! Na kursie otrzymujemy kartę ćwiczeń, poradnik, jak używać metod NPR, a także ćwiczymy „czytanie” kart. Po tym kursie stosuję metody NPR (temperatura i obserwacja) z powodzeniem od 5 lat.

  Napisz coś od siebie