dusza wideo

Jak przetrwać w Kościele #1 Własne zdanie

26 lipca 2018

Czy w Kościele można myśleć samodzielnie i mieć własne zdanie?

Specjalnie dla Was nowy film o relacji mózgu i emocji z wiarą ;-)

Polecam Wam bardzo:

 • mój ostatni felieton Dlaczego czasem tracimy wiarę?
 • i inne moje teksty na Aleteia.pl, które znajdziecie pod tym linkiem. Oprócz felietonów jest tam sporo wywiadów i artykułów różnej, ale chyba całkiem ciekawej treści.

___________________________

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnych moich filmów, zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Jeżeli  chcecie też, żeby nie ominął Was żaden filmik, kliknijcie grafikę dzwoneczka – obok „subskrybuj”.

Pomożecie mi też, dodając napisy do tych moich filmów, w których napisów jeszcze nie ma. Pod wybranym filmem wystarczy kliknąć trzy kropki z prawej strony i wybrać „Dodaj tłumaczenie”. W imieniu moich głuchych i niedosłyszących widzów, bardzo Wam dziękuję!

Zobacz inne wpisy

3 komentarze

 • Reply Mirek 17 czerwca 2019 at 19:16

  Brak własnego zdania (myślenia) – niestety bardzo często oznacza jedynie fakt ucieczki… przed własną odpowiedzialnością (za swoje życie). Więc nigdy to nie jest luz blues… tylko okaleczanie – to prawda, że często pod znieczuleniem autorytetu – ale jednak okaleczanie się przez samego siebie.

 • Reply Mirek 31 maja 2019 at 17:35

  Brawo
  Wiesz że (wg mnie przynajmniej) zarówno wiara jak i rozum to narzędzia którymi posługuje się rozum. Wiara i rozum wcale nie są w sprzeczności a wręcz są komplementarne i powinny się uzupełniać. Wiara uzupełniała rozumowanie, a i rozumowanie czyni pewne założenia wynikające z wiary – a wszystko po to by nasz umysł mógł lepiej lub gorzej, ale odnaleźć się w rzeczywistości która go otacza. W tym sensie pójście w każdą z tych skrajności po prostu nas samych krzywdzi i ogranicza.

 • Reply Hania 7 sierpnia 2018 at 11:36

  Chyba znalazłam filmik dla swojego problemu

 • Napisz coś od siebie