wideo

Papież przerwał mój wywiad! – ŚDM z przymrużeniem oka

7 sierpnia 2016

Papież przerwał mój wywiad. Znajomi nie chcieli ze mną gadać. A do jedzenia miałam tylko pączki. Na ŚDM postanowiłam się dobrze bawić. Czy mi się udało? Zobaczcie sami ;-)

Kilka dni temu podzieliłam się z Wami filmem ze snapami (tutaj można go obejrzeć), nagranymi podczas Światowych Dni Młodzieży. Ale snapy to tylko 10-sekundowe półśrodki. Dziś przed Wami rzetelna i poważna, merytoryczna i konkretna relacja z całego dnia na ŚDM. Okiem specjalisty i krytyka przyglądam się organizacji wydarzenia ;-)

Przy okazji wychodzi na jaw moja dominikańska miłość i litość kilku osób, które zgodziły się ubogacić nagranie w wartościową treść. W gościach m.in. Mikołaj Kapusta, pani Joanna Górska z Polsat News, Paweł, który powiesił mi szafki, Szymon, który prawie zdradził co myśli, Dominika z jej piękną torbą oraz wielu, wielu innych.

Fajka i relikwie

Większość czasu spędziłam w dominikańskich ogrodach, które zostały otwarte z okazji jubileuszu 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego. Na czas ŚDM powstała tu Frassati Cafe – od nazwiska świętego, który kiedyś palił fajkę, a którego relikwie pojawiły się w lipcu w dominikańskiej bazylice.

Byłam też w Polsat News, gdzie stało się to, co się stało:

PS Dobrze mieszkać w Krakowie. I równie dobrze subskrybować mój kanał na YT! :-)

Zobacz inne wpisy

3 komentarze

  • Reply Marta 31 grudnia 2016 at 03:24

    Dosyć śmiesznie, ponieważ w czasie ŚDM mieszkałam w Krakowie a teraz mieszkam w Niemczech :)

  • Reply Wiarygodna 9 sierpnia 2016 at 17:01

    Hej Jolu, zgadzam się, że Ojcowie Dominikanie spisali się na medal! Całe „zamieszanie” z Frassatim wyborne :)) Frassati naprawdę naznaczył te dni. Dzięki Twojej videorelacji miałam możliwość zajrzeć do Frassati Cafe, bo będąc w Krakowie na ŚDM nie udało mi się niestety… tak wiele się tam działo ;-) Ale w tym momencie, gdy pielgrzymi wychodzili na czuwanie, to naprawdę powinnaś była wybrać się z nimi ;-)) Bo czuwanie i msza św. na Campus Misericordiae to kwintesencja ŚDM! Naprawdę mega przeżycie :-)) Następna okazja w Panamie ;-)

  • Reply Marcin 9 sierpnia 2016 at 08:33

    Nieźle Ci to wyszło… :)

  • Napisz coś od siebie