wideo

Trudne dzieciństwo vs własna rodzina

14 listopada 2017

Jak uwierzyć w sens rodziny, jeśli Twoja własna się rozpadła? To długi, żmudny i złożony proces. Dziś postanowiłam opowiedzieć Wam co myślę o rodzinie nie jako córka, ale przede wszystkim jako… narzeczona.

Dajcie znać, jak u Was wygląda dorastanie do małżeństwa?

Żeby na bieżąco dostawać informacje o nowych filmach, warto subskrybować mój kanał na YouTube :-)

Zobacz inne wpisy

7 komentarzy

 • Reply Ania 10 grudnia 2017 at 01:22

  Wiesz Jolu, myślę że nawet mając szczęśliwy wzorzec małżeństwa można tak samo się bać. Miałam szczęśliwe dzieciństwo, kochających się rodziców ,trójkę rodzeństwa a w raz z tym wszystkim idylliczny obraz rodziny.Sadzilam że to jest normą a wyjątkiem są rozwody, zdrady kłótnie itd. Niestety dorosłość mocno uderzyła w moje ideały. Moje własne doświadczenia związkowe, obserwacje rodzin i par w moim otoczeniu, zburzyły mój obraz rodziny i sprawiły że poczułam że to co mi się wydawało normą jest tak naprawdę wyjątkiem. To trudne być obdartym z ideałów. Staram się jak moge obronić mój obraz rodziny nawet jeśli jest w oczach innych naiwny. Łapczywie szukam pozytywnych wzorców chociażby miałaby to być rodzina Borejków z Jezycjady ( tak, też jestem ich fanką! Przypadek? Nie sądzę ;) ). Jednym słowem Jolu, nie martw się swoją przeszłością bo jak widzisz nawet ta pozytywna nie chroni przed tymi samymi obawami .To od Ciebie i woli Boga zależy jak będzie wyglądał Twój scenariusz rodzinny. W dniu Twojego ślubu życzę Wam wszelkiej pomyślności, wytrwałości , szacunku i mądrej miłości .Bądźcie szczęśliwi :*

 • Reply M. 26 listopada 2017 at 22:40

  Jolu! Jedna informacja z Jana Pawła II: nie da dorosnąć się do małżeństwa przed małżeństwem. Po prostu. Do tego dorosniesz będąc żona. :) i.. hm ja np jestem bardzo szczęśliwa żoną. Wiadomo idealnie nie jest bo jesteśmy ludźmi ale myślę że jesteśmy dobrym małżeństwem i paradoksalnie dla osób z zewnątrz jesteśmy dobrym małżeństwem a dla ludzi bliskich jesteśmy kiepskim małżeństwem bo np. widzą nas gdy mamy gorszy dzień czy ja jestem wybuchowa i mój mąż się tym już nie przejmuje ale dla innych to jest straszne ;) wiem że tych fajnych małżeństw jest dość mało niestety ale może postaraj się znaleźć jakieś plusy też w tych małżeństwach które znasz (chyba że to są faktycznie zniechecajace małżeństwa).

 • Reply Babcia Gawędziarka 22 listopada 2017 at 13:49

  Nie wyróżnię się, bo też chciałabym za ten film podziękować. Dobrze wiedzieć, że na świecie są też inni, którzy boją się założenia rodziny i mają negatywne skojarzenia. Dzięki, Jola! Damy radę :)

 • Reply TOJA 19 listopada 2017 at 17:12

  Ja również dziękuję. Czasami cudze spostrzeżenia i ujawnione lęki pozwalają nam zobaczyć w czym tak naprawdę my tkwimy, nazwać to… I dodać otuchy, że „Po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”. Przecież te trudności nie będą trwać wiecznie, trzeba je dobrze przepracować. Dodajesz odwagi! :D
  Więcej takich filmików?
  Jestem za :)

 • Reply AK 18 listopada 2017 at 10:23

  Jolu ja też pochodzę z bardzo trudnej rodziny. Obydwoje rodziców popełnilo wiele błędów. Była przemoc, zdrady itd. Wpadalam w złe związki przez to. Bałam się panicznie małżeństwa…a jednocześnie bardzo tego pragnęłam. Pan Bóg okazał mi miłosierdzie i znalazłam tego jedynego, a było to w najgorszym momencie mojego życia. Wtedy mój chłopak poznał całą moja przeszłość, pokochał, zaakceptował i zabrał do siebie do Krakowa. Żyliśmy w czystości do ślubu, co było dla mnie bardzo ciężkie. A ja byłam Jego pierwszą. Czekał na mnie 30 lat. Ślub wzięliśmy w miesiącu i roku miłosierdzia. Mój Tato mi nie pobłogosławił…ale Bóg nam błogosławi. Mam swoje zranienia, walcze z nerwowoscia, emocjami, bo przeszłość wywarła na mnie duże piętno. Ale jestem szczęśliwa, obecnie jestem w ciąży. Mam wspaniałe małżeństwo i nowe życie, pomimo tego, że uważałam, że przeniose błędy rodziców do swojego życia. U mnie to wszystko jest cudem. Życzę, aby też była szczęśliwa. Małżeństwo jest pięknym darem. Powodzenia Jolu:)

 • Reply chance 15 listopada 2017 at 20:13

  Jolu, dziękuję :)

 • Napisz coś od siebie