kultura

Modlitwa na trzy melodie

3 marca 2016

Czasem kradnę starego mercedesa i piję whisky w tanim motelu. Zatrzymuję się na własnej niemocy i zapominam, że mam Ojca z wyobraźnią, że czeka na mnie niebo i plaża pełna mew. Każdy czasem próbuje łatać duszę własnymi siłami. Te trzy melodie pomogą Ci znaleźć na nie lepszy sposób.

 • Kometa – magda•lena frączek

Bóg jest Ojcem z wyobraźnią. Nie wyręcza nas z życia, ale jest w nim z nami. Pomaga poznać siebie, Jego i świat dużo głębiej, niż chcemy. Daje wolność, pozwala na błędy. Uczy, że szczęście nie jest płytkim uśmiechem. Jest świadomością. Spokojne i prawdziwe słowa Magdy Frączek to świadectwo: On jest dobry. A dobroć to nie wyręczanie drugiej osoby, ale pokazanie jej jej prawdziwej wartości.

Nie załatwiłeś zaległych spraw,
nie powstrzymałeś śmiertelnych dział,
słabości serca się nie pozbyłeś,
lecz zawsze w nich byłeś.

 • Idę – Marta Kosakowska (Marika)

Stara się gdzieś dotrzeć. Kradnie baton, je go szybko w ukryciu, zapala papierosa, myje się w toalecie na stacji benzynowej. Włamuje się do starego mercedesa. W motelu pomaga jej whisky. Udaje sama przed sobą, że da radę. Jakie to prawdziwe. Dziewczyna z teledysku do Idę obrazuje to, co dzieje się regularnie w każdym z nas. Obyśmy jak najczęściej dawali się wygrzebać.

Wygrzeb mnie znowu
ze śmietnika dna
kiedy na nogach
już nie mogę stać

 • Bramy, podnieście szczyty – owca

To bardzo proste liryc video oddaje istotę – najważniejszy jest ON. Nie huk, a cisza. W niej przychodzi Miłość. Ten utwór działa na mnie kojąco. Zawsze pomaga mi, kiedy jestem rozkojarzona i zaaferowana milionem nieważnych spraw. A przecież nie ma bardziej fascynującej prawdy niż ta, że Bóg jest faktycznym, realnym, kochającym i niepojętym Królem Chwały.

Amen!

Zobacz inne wpisy

4 komentarze

 • Reply Paulina 8 marca 2016 at 20:42

  Owca <3
  Zakochałam się w nich na rekolekcjach "Dla nas i całego świata" w Łagiewnikach.
  A tak a' propos, byłaś tam Jolu? ;)

  Pozdrawiam,
  Paulina

 • Reply Patrycja 4 marca 2016 at 17:29

  Piękne. Dziękuję :)

 • Reply ania 4 marca 2016 at 01:01

  Dzisiaj właśnie potrzebowałam tych trzech melodii. Dzięki.

 • Napisz coś od siebie