wideo

Wracam po dwóch aferach. Kilka słów o mówieniu prawdy

25 września 2018

Z pamiętnika młodej dziennikarki: Lekcja odwagi cywilnej.

W filmie mówię o dwóch tekstach:

Polecam lekturę obu.

___________________________

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnych moich filmów, zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Jeżeli  chcecie też, żeby nie ominął Was żaden filmik, kliknijcie grafikę dzwoneczka – obok „subskrybuj”.

Pomożecie mi też, dodając napisy do tych moich filmów, w których napisów jeszcze nie ma. Pod wybranym filmem wystarczy kliknąć trzy kropki z prawej strony i wybrać „Dodaj tłumaczenie”. W imieniu moich głuchych i niedosłyszących widzów, bardzo Wam dziękuję!

Zobacz inne wpisy

2 komentarze

  • Reply Mi 12 listopada 2018 at 00:42

    Cześć Jolu. Bardzo odnajduję się w twoich wypowiedziach i opiniach. Sama jestem osobą dla której Bóg jest najważniejszy ale także osobą patrzącą realistycznie na współczesny świat i potrafiącą myśleć samodzielnie. Mimo że byłam w kilku wspólnotach wcześniej, to niestety nie czułam się tam dobrze, ponieważ prędzej czy później spotykałam się z zarzutem że nie głosuję na jedyną słuszną partię w tym kraju, więc tak naprawdę nie jestem prawdziwą katoliczką. Nie ukrywałam też że bardzo cenię niektóre rzeczy u protestantów co także nie zjednywało mi sympatii. Mówiąc szczerze w pewnym momencie bardzo się pogubiłam w tym wszystkim. Od kilku lat nie oglądam telewizji i nie czytam wiadomości bo atmosfera która jest w mediach mnie przerasta i kosztuje mnie za dużo nerwów. Jestem tak samo sceptycznie nastawiona do liberalnych jak i konserwatywnych mediów. W obydwóch nurtach można znaleźć prawdę ale też kłamstwa lub manipulację. Cieszę się że mówisz to co myślisz naprawdę a nie tylko to co wypada. Ja w swoim podejściu czuję się bardzo osamotniona. Nie potrafię znaleźć kierownika duchowego mimo że mieszkam w Warszawie. Miałam niedawno czas gdy oddaliłam się od wiary i Boga. Potrzebuję wsparcia w wierze a zamiast tego coraz więcej rzeczy mnie odrzuca. Nie wiem nawet gdzie szukać pomocy.

  • Reply dorota 5 października 2018 at 17:30

    Poznałam cię trochę z innej strony, w sensie twoje zdanie na temat Kościoła

  • Napisz coś od siebie