wideo

Jak zrobić z życia ARCYDZIEŁO? dusza+ciało+intelekt (albo odwrotnie)

24 maja 2017

Wspólnota, kolejne nabożeństwa i niedzielny etat w parafialnej scholi – czy to jedyny pomysł na zbliżanie się do nieba? Słowa Jana Pawła II przypominają mi, że nie warto zapominać o czymś jeszcze.

Wpadłam ostatnio w sieci na słowa Papieża Polaka, według którego „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia. Człowiek ma uczynić z niego arcydzieło”. Co to dla mnie znaczy? Zobaczcie film:

PS Bądźmy arcydziełami. Bycie arcydziełem jest fajne ;-)

Zobacz inne wpisy

3 komentarze

 • Reply woj1981 4 sierpnia 2017 at 00:01

  Ja robię to tak, codziennie staram się, żeby coś budować i wnosić do swojego życia, tak aby nie mieć nigdy wrażenia, że ono mi „przecieka przez palce”. Zabrałem się za to naprawianie swojego życia trochę może późno, bo po trzydziestce. Ale po trzydziestce polubiłem sport, czytam więcej książek, dbam o siebie, odżywiam się zdrowo, odstawiłem niezdrowe używki, w tym alkohol (przeszkadza jednak w treningach i nauce języków obcym, nie ma co się oszukiwać). Poza tym chodzę do kościoła,aby naładować baterie na kolejny tydzień, a kiedyś chodziłem trochę tak z jakiegoś poczucia obowiązku…chyba dorosłem i cieszę się z tego, jestem szczęśliwy i wreszcie wolny od wielu plag psujących życie innym ludziom :) Pozdro!

  • Reply Jola Szymańska 5 sierpnia 2017 at 10:10

   Wow, gratuluję! Po trzydziestce to wcale nie późno ;-)

 • Reply Marina_green77 24 maja 2017 at 14:15

  Ja lubię słuchać Karola Wojtyły :) jest świetnym motywatorem, swoją postawą dał przykłąd jak może wyglądać zycie chrześcijanina – oczywiście mamy się modlić ale też nie zapominajmy o tym aby rozwijać siebie – robić to co lubimy – uprawiać jakiś sport, doskonalić się w jakiejś dziedzinie, zdobywac wiedzę – człowiek do tego został powołany, aby udoskonalał siebie, a przez to i życie innych. Nie marnujmy darów Ducha Świętego – pracujmy nad nimi i czyńmy nasze życie coraz piękniejszym:)

 • Napisz coś od siebie